Excel·lència

CURS 2023-2024
Laia Castells1r premi TdR – Igualada Recerca Jove (àmbit cientificotecnològic)
Iker Pérez2n premi TdR – Igualada Recerca Jove (àmbit cientificotecnològic)
Marta Agulló1r premi TdR – Igualada Recerca Jove (àmbit artístic)
Oriol Claramunt1r premi TdR – Igualada Recerca Jove (caràcter local, àmbit d’humanitats i ciències socials)
Manel Saurí1r premi TdR – Igualada Recerca Jove (caràcter local, àmbit de la Química)
Flàvia Cullerés1r Premi Concurs “El valor de l’aigua”. Relat: Jo, l’aigua
Sergi Ventosa
Vinyet Rosich
Maria Cano
Finalistes 2a edició Neuro Talent Games 2024
Clàudia Royo
Marta Agulló
1r i 2n Premi Nativitat Yarza
Aina AlburquenquePremi ICIP Alfons Banda
Laia Cos
Berta Claramunt
Aina Ribes
Arnau del Río
Gerard García
Premis Recerca Jove
Jofre Ribaudí (1r ESO)
Sergi Ventosa (1r ESO)
Kian Soteras (3r ESO)
Prova Cangur Matemàtiques (Menció millor 1%)
CURS 2022-2023
Mariona Castells
Aroa Sánchez
Aina Castuera
Arnau del Río
Mohamed Amir
Premis Excel·lència 2023
Aina Alburquenque
Mariona Castells
Àlex Rivera
Mariona Romero
Aroa Sánchez
Bernat Solé
Oriol Terés
Distincions de les Proves d’accés a la Universtitat 2023
Departament de Recerca I Universitats
Mariona Castells
Oriol Terés
Premis PAU – Millors notes PAU 2023 Igualada
Proves PAU 2023119 alumnes presentats – 119 alumnes aptes
Aina Ribes Torras1r premi UB Santander de la Facultat d’Educació
Arnau del Río Sanz3r premi Premi ARGÓ de la UAB
Berta Claramunt1r premi TdR – Igualada Recerca Jove (àmbit cientificotecnològic)
Laia Cos Ferrer2n premi TdR – Igualada Recerca Jove (àmbit cientificotecnològic)
4t premi UB-Santander de la Facultat de Química
Laia Alonso Degracia
Jan Marí Esclusa
Premis Neptú 2023
Jan Méndez Navarro3r premi del 8è concurs de crítica teatral de Mostra Igualada, categoria juvenil
Aina AlburquenqueFinalista XV Premi UPF – TdR en l’àmbit de les llengües i el llenguatge (Facultat de Traducció i Ciències del Llenguatge)
Arnau del Río Distinció La Salle-URL de la Universitat Ramon Llull, TdR ‘Mathematical Models In Roller Coaster’
ESO1Premi a centre educatiu dins la categoria d’Ensenyament secundari.
II Premios Fundación Merck Salud-ASEICA a las Vocaciones Científicas, 2023
Gabriel Vilaseca Martínez23è classificat 1a edició Neuro Talent Games 2023
CURS 2021-2022
Laia Areny BaróDistincions de les Proves d’accés a la Universtitat 2022
Departament de Recerca I Universitats
Jaume Bosser TocaFinalista i accèssit VI edició Premis ESMUC, TdR Música
Laia Areny BaróPremis PAU – Millor nota PAU 2022 Igualada
Roger Castells Martínez2n premi Recerca UVic
Roger Castells Martínez1r premi TdR – Igualada Recerca Jove (àmbit cientificotecnològic)
Júlia Guisado Serrano1r premi TdR – Igualada Recerca Jove (àmbit humanistic i social)
Samuel Abad Copoví 2n premi TdR – Igualada Recerca Jove (àmbit humanistic i social)
Rut Llombart ElíasPremi d’ambit local TdR – Igualada Recerca Jove
Aitor Mora Ruíz
Maria Pomés García
Premis Neptú 2022
Indiana Vich Tusal2n classificat Trobada Nacional escolar de Tennis de Taula
Marc Seuba BerenguerReconeixement de la Secció Catalana de la Societat Espanyola d’Estudis Clàssics
Maria Lladó SalvansGuanyadora concurs WAPPS
Laia Areny Baró
Núria Gallego Aparicio
Curs Bojos per l’Economia
Jordi Casanovas Pasadas1r premi fase local Olimpíada d’Economia (UAB)
Laia Areny Baró1r premi Natividad Yaiza
CURS 2020-2021
Carla Llavall Batalla
Berta Mora Plazas
Eudald Poch Ferrer
Miguel Sánchez Palomino
Oriol Viladrich Senserrich
Premis PAU – Millors notes PAU 2021 Igualada
Institut Pere VivesPremis de Recerca Jove (PRJ) 2020 per fomentar la participació dels tutors/es i alumnes
Josep Domènech Orga
Berta Mora Plazas
Elisabet Solé Marimon
Premis de Recerca Jove (PRJ) 2021
Berta Mora Plazas2n premi Fundació Caixa d’Enginyers
Elisabet Solé Marimon1r premi Osona contra el càncer (UVic)
Josep Domènech Orga1r premi Igualada Recerca Jove “categoria cientificotecnològica”
Abimael Campillo Simón2n premi Igualada Recerca Jove “categoria cientificotecnològica”
Ada Garcia ReyIgualada Recerca Jove “àmbit local”
Laia Areny Baró, BATX 1AMillor oradora, Joves a debat 2021
Carla Bisbal Belenguer, ESO 4D
Jan Solà Solernou, ESO 4D
Millors esportistes, Premis Neptú 2021
Mounaim Chackroun Chackroun, ESO 4A
Martí Pérez Romero, ESO 4A
Webs Al Punt 2021 “Renovació web de centre”
Marina Carmona Jiménez, ESO 1D
Èric del Río Sanz, ESO 1D
Mohamed Kodda Braz, ESO 1D
EntreviSTEM 2021
Gerard Garcia Cañas, ESO 4DProva Cangur 2021
Roc Gumà Andreu, BATX 1C
Xavier Martínez Moreno, BATX 1D
Bartomeu Enrich Lucas, BATX 1E
Ot Oset Valls, BATX 2E
Bojos per la ciència (Biomedecina) 2020-2022
Bojos per la ciència (Química) 2020-2022
Bojos per la ciència (Matemàtiques) 2020-2022
Bojos per la ciència (Economia) 2020-2021
Èric del Río Sanz, ESO 1DEsTalMat 2020-2022
CURS 2019-2020
Institut Pere VivesPremis de Recerca Jove (PRJ) 2020 per fomentar la participació dels tutors/es i alumnes
Marta Canales Martos
Maria Claramunt Clotet
Joana Ferran Comaposada
Premis de Recerca Jove (PRJ) 2020